But first...

8. srpna 2014 v 19:14 | Iviis |  Iviis přemýšlí
Jděte na svůj facebook a sjeďte timeline vašich kamarádů. Nebo i svůj, nevěřím, že by bylo mých dvojčat kdo ví jak požehnaně. (Pokud nemáte facebook, gratuluji, co si budeme povídat, jste šťastní lidé.)

Co jste tam našli? Hromadu stavů, přičemž polovině nejspíš ani nerozumíte, nějaké fotky z výletů a... Ano, selfie.


Fotky sebe sama jsou všude. Fotí je (téměř) všichni a za každých okolností. Na spoustě míst to člověku nadá, vytáhne mobil/foťák/tablet/kdovíco a cvak, selfie je na světě.

Celkem by mě zajímalo, co je k tomu vede. Já osobně se foťáku povětšinou štítím jak čert kříže. Ani na již zmiňovaném facebooku nemám svoji fotku, jen obrázek s nápisem "Iviis". (Kamarádka si hrála. A upřímně? Jsem jí vdečná.)

Pomiňme to, že mi neleze na mozek ani to, proč si jedenáctileté holčičky patlají na obličej "paštiku", jak to trefně nazvala moje budoucí spolužačka, pláčou, když je opustí "kluk" (vždyť se to dalo čekat), a stěžují si, jak je život těžký. Sakra, vždyť jsem o čtyři roky starší a vážně netuším, jak je život DOOPRAVDY těžký.

Taky nechápu smysl těch všech partiček. Jedna dívčina zavelí a zbytek skáče. Jako by neměl vlastní názor. Ovce. (Pardon, ovečky.)
Tuhle jsme to probíraly s kamarádkou. Setkala se se skupinou, kterou vedla třináctka. Rozhlásila, že je bisexuálka a zbytek okamžitě: "No nekecej, já taky!"
Nepochopím.

Zvrácená doba, přijde mi... A to zaručeně vím, že to není všechno, co mě žere. jen nebojte, já si ještě někdy přijdu postěžovat.

Jak mě to napadlo? No... Řekla jsem si, že když už mámtakový blog, se kterým to vypadá vážně, možná bych sem mohla hodit fotku, abyste věděli, s kým máte tu čest. (A abyste mě třeba někdy poznali na ulici... O:) Haha, joke, vážně si takové iluze nedělám.)
Ale jaksi jsem zjistila, že selfie vážně nebude moje parketa. Ano, divte se, ne, neumím to. :D
Takže se budete muset spokojit s mým očičkem, než najdu někoho fotograficky alespoň trochu schopného.

Takže se ptám: jaký je váš názor na dnešní svět? (Nah, původně jsem se ptala na focené autoportréty, ale trochu jsem uhnula od původního tématu. Ale kdybyste se chtěli podělit o něco ohledně selfie, popřípadě mi třeba říct, co k nim vede právě vás, směle do toho! :) )
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama